Особливості виконання газонебезпечних робіт І та ІІ групи

956

Запитання

Хто може виконувати газонебезпечні роботи в газонебезпечних місцях І та ІІ групи?

Відповідь

До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з оглядом, чисткою, ремонтом технологічного обладнання, зокрема роботи всередині ємностей (резервуари, цистерни, тунелі, колодязі тощо), при виконанні яких існує або не виключена можливість виділення у робочу зону вибухо- та пожежонебезпечних або шкідливих парів, газів та других речовин, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (об’ємна частка нижче 20%).

Наряд-допуск на виконання газонебезпечних робіт

На проведення газонебезпечних робіт оформлюється наряд-допуск, який передбачає розробку та подальше виконання комплексу заходів з підготовки та безпечного проведення робіт.

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях I групи, проводяться працівниками цехів в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах зі стисненим повітрям або в шлангових апаратах під наглядом газорятувальника або члена добровільної газорятувальної дружини (ДГРД).

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях IІ групи, повинні проводитися працівниками цехів, які навчені роботі в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах з повітрям або в шлангових апаратах. Роботи проводяться за наявності газозахисної апаратури під наглядом газорятувальника або члена ДГРД.

При цьому, залежно від вмісту шкідливих речовин у повітрі, виконавець газонебезпечних робіт визначає необхідність застосування газозахисної апаратури.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті
87707

Безпека праці при звалюванні дерев

Під час звалювання дерев дуже важливо дотримуватися визначеної у законодавстві послідовності дій. Про те, як безпечно організувати роботи з видалення дерев і які нормативні документи визначають ці вимоги — далі у статті.
3955

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
27522

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
10178