Захисна каска для водія навантажувача

936

Запитання

Чи повинен водій під час роботи використовувати захисну каску, якщо він працює на навантажувачі, що має захисний навіс над робочим місцем і захисні ґрати на вантажній плиті?

Відповідь

Так, повинен.

Навантажувачі, які використовують для штабелювання на висоті або для робіт із високими (нестійкими) чи штучними вантажами, обладнують захисним навісом над головою водія та захисними ґратами (рамкою) на вантажній плиті вантажопідіймача (п. 39 розд. V Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.08.2018 № 1220; НПАОП 0.00-1.83-18).

Документація щодо експлуатації навантажувачів

Особи, які перевіряють технічний стан, обслуговують і ремонтують транспортні засоби на оглядових канавах, підйомниках та естакадах, повинні працювати в захисних касках. На це вказує пункт 1.19 глави 1 розділу Х Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС від 09.07.2012 № 964 (НПАОП 0.00-1.62-12).

Роботи, пов’язані з переміщенням вантажів, також вимагають застосовувати відповідні засоби індивідуального захисту, зокрема захисну каску. Підстава — додаток 3 до Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 29.11.2018 № 1804 (НПАОП 0.00-7.17-18).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту рук

Щоб захистити шкіру рук від впливу шкідливих чинників на виробництві, потрібно використовувати спеціальні засоби індивідуального захисту для рук. У статті з’ясуємо, які види ЗІЗ рук передбачені у чинному на сьогодні законодавстві
3058

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2976

Як правильно доглядати за спецодягом

Підприємство, промислова діяльність якого супроводжується небезпечними або шкідливими умовами праці чи пов'язана із використанням забруднювальних матеріалів, повинно видати працівникам засоби індивідуального захисту, зокрема спеціальний захисний одяг та взуття. У статті розглянемо основні правила догляду за спецодягом, які допоможуть зберегти його захисні властивості протягом тривалого часу.
5821

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
70987